fbpx

dagara nature

Rádi děláme to, co nás baví…

Láká nás a inspiruje představa, že práce a zábava se prolínají a hranice mezi nimi se rozmazává, až mizí.  Objevujeme naše dary, pracujeme s nimi a rozdáváme je světu.

Nenecháváme se nachytat iluzí kolem nás. Ani systémem, který se nás všechny snaží v této iluzi držet a mnohým brání se nadechnout nad hladinou svobody, kterou téměř ze zvyku dobrovolně odevzdáváme…

Vytváříme si vlastní svět, kde je všechno možné, kde hranice a limity určujeme jen my sami. Někdy v tom pěkně plaveme a jindy se plácáme od břehu ke břehu, s hlavou nad hladinou. Celkem nedávno jsme si vyzkoušeli i šnorchlování v moři absurdních zákonů a pravidel. Dobrá zpráva, že jsme se nakonec neutopili a plaveme dál.


Jasný cíl

Nemáme jasný cíl, máme jen jasný, silný, téměř hmatatelný pocit. Pocit, který nás vede po cestě k naší duši, po cestě ke skutečnému já.  Naší jedinou touhou je žít v souladu a ve spojení s naší duší. Žít v souladu s duší je pro nás to stejné, jako žít v souladu s Matkou Zemí a vším, co nás přesahuje. Jedno bez druhého nelze. Na této cestě si pomáháme vším, co k nám přijde. Někdy to jsou zkoušky tvrdé reality. Střet s okolním pro nás nesmyslným a nefunkčním systémem. Jindy se nám nabízí obří skok po cestě, při řešení vztahů s našimi blízkými.

 

A když toho nemáme dost, chodíme po žhavých uhlících, tančíme, zpíváme, léčíme dotekem, navštěvujeme potní chýše a účastníme se hromadných aktivit, rituálů, obřadů. Všímáme si všech směrovek a cedulí na cestě, která vede k duši. Protože neexistuje mapa, jen takový kompas, který funguje dle našeho momentálního rozpoložení. Občas i bloudíme, ale vždy se najde moudrý pocestný, který nás navede zpět.
Nejsme v tom sami. Čím vědoměji jdeme, tím více lidí potkáváme. Lidí, kteří se na svou cestu vydali také. Scházíme se a vzájemně se podporujeme, „lížeme“ rány, vyprávíme příběhy a obohaceni pokračujeme dál životem k bytostnému já.

 

A to nás baví, naplňuje a obrovský smysl má, aby se naše cesta stala náplní našich životů. Jdeme a cedule, značky, občas i slepé mapy sdílíme s ostatními. Proto vytváříme prostor, kde se setkávají lidé jako my. Organizujeme akce, které Vám i nám dávají možnost se zastavit, posunout, poskočit nebo změnit směr.

 

Naše dary

Objevujeme naše dary, pracujeme s nimi a rozdáváme je světu. Pořádáním seminářů, workshopů, kurzů s léčivým dotekem, dáváme své dary ven, na světlo. 

Rozhodnutím vyrábět mýdla se záměrem pomáháme nejen sami sobě, ale i ostatním k objevování sama sebe, aby i oni mohli dát kus sebe na tento svět. Věříme, že toto dávání je to nejvíc, co můžeme všichni pro svět udělat.

S láskou a pokorou DAGARA

SRdcE DAGARy

MICHALA KOŘÍNKOVÁ

Ráda žiju vše, co mě přibližuje k duši a ke skutečnému já. Srdce, Radost a Bolest jsou mi kompasem na této cestě životem. Cítím se být pochodní všem, co vykročili životu vstříc. Pro DAGARU vytvářím recepty na kosmetiku, realizuji se při akcích a kurzech.

MICHAL NOŽIČKA

Jsem muž zajišťující stabilitu a udržující zdravé hranice a rozvoj Dagary. Starám se převážně o technické zázemí a výrobu. Moje silné stránky jsou vnitřní klid, odhodlání, síla a cit.

Motto: Běh pro mě není útěkem, ale cestou k sobě.

PAVLA MAULEROVÁ

Jsem žena objevující svoji sílu. Miluji život se vším, co mi přináší. S pokorou, radostí a s úsměvem se těším z maličkostí. 
DAGARA je pro mě spojením všech živlů, naplněním touhy tvořit a propojovat se s lidmi. Pomáhám při výrobě, starám se o “papírování”, o zimní koupací setkání a o organizaci dalších kurzů.